BudowaDomu.org.pl

Porady dotyczące wykańczania

Wykańczanie nowo powstałego domu to zajęcie dość pracochłonne i decydujące o końcowym efekcie wyglądu domu. Warto zapoznać się z poniższymi artykułami, w których wyjaśniamy jak przeprowadzać poszczególne pracy. Te porady pomogą Państwu oszczędzić czas i pieniądze a także sporo nerwów.

Wykończenie ścian wewnętrznych

Spis artykułów związanych z wykańczaniem ścian.

  • Jak malować ściany - praktyczne informacje dotyczące malowania ścian oraz wyboru sprzętu do malowania. Z artykułu dowiesz się jakie błędy są najczęściej popełniane i psują końcowy efekt oraz jak ich uniknąć.
  • Jak tapetować ściany - wykończenie ścian tapetą może przynieść znakomity efekt w każdym wnętrzu. Warto jednak zapoznać się z poradami, jak prawidłowo położyć tapety, żeby uniknąć błędów, które zepsują końcowy efekt.
  • Panele dekoracyjne na scianę - we wnętrzach prywatnych raczej rzadziej stosowane rozwiązanie, jednak odpowiednio dobrane i właściwie położone panele ścienne mogą stworzyć bardzo fajny efekt na ścianie.
  • Ściany z kamienia - informacje o tym jak wykonać taką ścianę oraz rodzaje materiałów z jakich można ją zrobić. Znajdziesz też ciekawe pomysły na aranżację takiej ściany.

Wykańczanie podłóg w domu

Kilka artykułów pomocnych przy wykańczaniu podłóg.

  • Panele podłogowe - to doskonały sposób na wykończenie podłogi w domu czy mieszkaniu. W naszym artykule znajdziesz informacje jak wybrać panele odpowiednio do pomieszczeń oraz porady w jaki sposób ułożyć je na podłodze, żeby być zadowolonym z efektów.
  • Płytki na podłogę - jeżeli szukamy rozwiązana na wykończenie podłogi, które będzie zarazem wygodne jak i efektowne to warto zastanowić się nad wyborem płytek podłogowych. Są one łatwe w utrzymaniu a i wyglądają bardzo ładnie zastosowane praktycznie w każdym pomieszczeniu.
  • Układanie dywanu -